İmplant

Home / İmplant

İMPLANT

Güzel gülümseyebilmenin sırrı; ışıltılı, bakımlı ve estetik dizilmiş dişlerdir. Doğal bir gülümseme için insan doğasına en uygun ürün diş implantıdır. Diş implantı, kullanım pratikliği, estetik duruş ve sağlamlık açısından ideal bir uygulamadır.

Diş implantı, titanyumdan üretileN, doğala en yakın diş formunda görünen diş kökleridir. Halk arasında Yapay Diş, Vidalı Diş, olarak da bilinmektedir. Doğal dişlere en uygun alternatif olması nedeniyle son yıllarda daha fazla tercih edilmektedir. İmplant dışında hiçbir protez diş köklerinin görevini yapamaz.

Genellikle lokal (bölgesel) anestezi ile yapıldığından her hangi bir ağrı duyulmaz. İşlem sonrasında önerilere harfiyyen uyulduğunda herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.

Genç yaştaki hastalar için ölçü kemik gelişimini tamamlamış olmasıdır. İmplant uygulanması için ileri yaşlarda sınır yoktur. Hastanın yaşından daha önemli olan çene kemiğinin miktarı ve kalitesidir.

İşlemden sonra hastanın günlük rutin yaşamına (İş-sosyal) devam etmesine engel hiçbir durum yoktur. İşlemi takip eden 2 saat boyunca herhangi bir şey yenilip-içilmesi ve işleme girerken tok olunması yeterlidir.

Teknik olarak implantlar ömür boyu kullanılmak üzere üretilirler. Ancak bu konuda belirleyici faktör, ağız bakımına ne kadar önem verildiğidir. Bu konuda hassas olan kişilerde, implantlar 30 yıl kalmaktadır

İşlemin süresini belirleyen 3 önemli faktör vardır. Bunlar hekimin deneyimi, kaç tane implant yapılacağı ve çene kemiğinin yapısı. Yalnızca tek bir implant yapılacaksa bu süre yaklaşık 15-20 dakika ile sınırlı kalabilir. Daha fazla sayıda implant yapılması ve tamamlayıcı cerrahi işlemlerin uygulanması bu süreyi uzatabilir. Burada önemli olan işlemin süresi değil ne kadar doğru yapıldığıdır.

İşlemden sonra yaklaşık 3-4 aylık süre için yapılacak geçici protez sayesinde dişlerinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca geçici protez hastaya ve hekime daimi protez hakkında da fikir verecektir. Özellikle ön bölgede uygulanan implantlarda estetik beklentileri karşılamak için bu önemli bir fırsattır.

RÖNTGEN GÖNDER

RANDEVU AL