P.tesi - C.tesi: 09.00 - 23.00 | Pazar: 11.00 - 23.00

Hizmetler

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

İçerdiği sabit protezler, hareketli protezler, zirkonyum ve lamine restorasyonlarla bozulan, eksilen veya kaybolan işlevsellik ve estetik görüntüyü yeniden kazandırmayı amaçlayan bir bilim dalıdır.

Zirkonyum

  • Geleneksel metal destekli porselenlerin zaman içerisinde dişeti kenarından siyah-gri yansıma yapmasının önüne geçmek amacıyla kullanılan, oldukça estetik, sağlıklı ve uzun ömürlü bir malzemedir
  • İçerisinde metal yoktur, tamamen bilgisayar destekli 3 boyutlu kazıyıcılarla üretilirler. 

Tedavi süresi

Dişlerin hazırlanması ve ölçü alımından sonra 1 seans prova yapılır. Bu provada zirkonyum altyapıların dişetleriyle, yandaki ve karşı çenedeki dişlerle uyumu kontrol edilir. Hastayla beraber final restorasyonunun rengine karar verildikten sonra 3-4 gün sonraki bitim seansında dişler teslim edilir. Bu işlemler totalde 10-15 gün içerisinde sadece 2-3 kez kliniğe uğrayarak bitirilebilmektedir.  

Lamina Kaplama

Lamine restorasyonlar piyasadaki en güncel ve en estetik çözüm yoludur. Tamamen cam seramikten üretilir. Bu sayede ışık geçirgenliği, estetik görünümü renk uyumu mükemmele yakındır. Ve bu işlemler sırasında dişlerin sadece ön bölgelerinden aşındırma yapılır, oldukça koruyucu ve sağlıklı bir tedavi seçeneğidir.

Tedavi süresi

  • İlk olarak kontrol ve muayene seansı ayarlanır. Hasta ile beraber gülme hattı, diş dudak ilişkisi, yüzün dikey ve yatay görünümü, ağızdaki diğer dişlerin renk ve konumları kontrol edilir. Kaç adet lamine yapılacağına karar verildikten sonra hastadan teknisyenin bitmiş halini hastaya gösterebilmesi için bir ölçü alınır ve teknisyene wax-up hazırlatılır.
  • Bir sonraki seansta wax-up dediğimiz bu geçici restorasyonlar hastanın ağzına uygulanır. Hastamız bu dişlerle ilgili fikirlerini belirtir ve uygun görülürse işleme başlanabilir. Bu ana kadar hastanın dişlerine asla dokunulmamıştır.
  • Hastamız onay verdikten sonra ilgili dişlerin sadece ön bölgelerinden aşındırmalar yapılır. Dijital veya geleneksel yöntemlerle ölçüler alınıp teknisyene gönderilir. 
  • Bir hafta içerisinde altyapı prova görülür. diş ve diş etleriyle uyumlar, hastanın yüzüne ve dudak çizgisine göre konumları kontrol edilir. Onay verilirse bitim seansı istenir.
  • 3-4 gün içerisinde hazırlanan final restorasyonlar hastaya teslim edilir.

Dijital Gülüş Tasarımı

  • Kliniğimizde hastalarımıza tamamen bilgisayar ortamında üretilen, istenilen şekil ve formlarda dişlerin yapılabileceği bir tasarım teknolojisi kullanılmaktadır.
  • İlk muayene randevusunda hastadan dijital olarak tarama yapılır. Bu taramalar laboratuara gönderilir ve hastanın belirttiği şekillerde üretilmesi için görüşmeler yapılır. Hastamızın istekleri fonksiyonel olarak herhangi bir olumsuzluk oluşturmayacaksa kazımalar yapılır ve mock-up denilen dişler üretilir.
  • Bu dişler hastanın ağzına adapte edilir ve beğenilip beğenilmediği konuşulur, onaylanırsa ilgili dişlerden aşındırmalar yapılarak işlem başlatılır. Beğenilmediği veya değişmesi istenen durumlarda ilgili oynamalara yapılarak tekrar hastanın beğenisine sunulabilir. Bu esnada henüz dişlerden hiçbir kesim işlemi yapılmadığı için rahat bir şekilde denemeler yapılabilir.

Bonding

Güzel bir gülüş için sıralı, beyaz, ve parlak dişler isteriz. Fakat bazı bireylerin dişlerinde anatomik olarak şekil bozuklukları, diş ayrıklıkları olabilir.Geçirdiği bir kaza sonucu dişleri kırılabilir  Bonding, dişlerimizdeki bu şekil bozukluklarının, diş aralıklarının ve kırıklarının çeşitli bonding ajanları kullanılarak dolgu ile estetik bir şekilde düzeltildiği bir tedavidir.

Faydaları nedir?

Alternatifleri olan Lamina porselen ve zirkonyuma göre daha hızlıdır. Dişinizde genellikle aşındırılma uygulanmaz yada durum gereği minimum seviyede pürüzlendirme uygulanır. Bu sayede dişinize hiçbir zarar verilmez. Bonding işlemi genellikle 1 seanstır.

BU BRANŞTAKİ HEKİMLERİMİZ

© 2014-2024 Moss Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği | Tüm hakları saklıdır. Uygulama: FocalHaus.com
magnifiercross